مدیر شعب بانک کشاورزی مدیریت استان تهران گفت: بانک کشاورزی مدیریت استان تهران از ابتدای سال جاری تاپایان مرداد  ماه تعداد 3.740   فقره تسهیلات بالغ بر  6.433  میلیارد ریال به متقاضیان درتهران پرداخت کرد .

به گزارش افق خبر، جهانپور معماریان مدیر شعب بانک کشاورزی مدیریت استان تهران در مصاحبه خبری در جمع خبرنگاران بیان کرد: بانک کشاورزی مدیریت استان تهران از ابتدای سال جاری تاپایان مرداد  ماه تعداد ۳.۷۴۰   فقره تسهیلات بالغ بر  ۶.۴۳۳  میلیارد ریال به متقاضیان درتهران پرداخت کرد .

وی افزود: در راستای حمایت از مشمولین طرح کمیته امداد امام خمینی (ره) در استان از ابتدای ابلاغ این اعتبار در سال ۹۸ سال تا پایان مرداد ماه سالجاری تعداد   ۴۰۱۴  فقره تسهیلات به مبلغ ۷۸۱۸۴۴  میلیارد ریال به متقاضیان و معرفی شدگان کمیته امداد امام خمینی پرداخت شده است.

مدیر شعب استان تهران افزود : در خصوص وصول مطالبات از ابتدای  سالجاری  رقمی بالغ بر۸.۲۲۲ میلیارد ریال وصول مطالبات صورت گرفته که نسبت به مدت مشابه سال قبل از رشد  ۱۹ درصدی برخوردار می باشد.

وی در ادامه افزود: مطالبات غیر جاری بانک کشاورزی مدیریت استان تهران به مبلغ ۴.۷۶۲  میلیارد ریال می باشد و شایان ذکر است بخش وصول مطالبات موفق به تحقق میزان ۶۳  درصد از برنامه ابلاغی در سال جاری شده است .

وی افزود: با توجه به موارد اشاره شده ریسک اعتباری استان در مقطع زمانی پایان مرداد  ماه سالجاری به  ۱۴.۱ درصد رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳.۹  درصد کاهش داشته است .

وی اظهار داشت: در جهت بکارگیری روشهای نوین تضمین تعهدات فعالان بخش کشاورزی تا کنون ضمانت نامه به مبلغ ۵۶۶  میلیارد و  ۵۱۳  میلیون ریال صادر شده  است.

مدیر شعب استان  تهران  افزود: در راستای جذب منابع سپرده ای شعب استان تهران تا پایان مرداد ماه سالجاری  در بخش تجهیز منابع استان  به میزان  ۱۲۶۵۰ میلیارد  ریال منابع جذب شده است  که در مقایسه با مدت مشابه در سال قبل رشد  ۱۳۰ درصدی را نشان می دهد و این مدیریت تاکنون ۸۷  درصد از تعهدات ابلاغی سال  ۱۳۹۹ خود را محقق نموده و در رتبه هفتم کشوری در بخش تجهیز منابع قرار دارد.

وی در ادامه اشاره نمود: این مدیریت موفق به بهبود ترکیب سپرده های مردمی با افزایش سپرده های ارزان قیمت شد .نسبت سپرده های ارزان قیمت در شعب این استان از۵۴ درصد در پایان سال ۹۸ به بیش از۶۱ درصد در پنج  ماهه اول سال ۹۹ رسید که میزان۶ درصد رشد را نشان می دهد .

وی در ادامه اظهار داشت: در پنج ماهه اول سالجاری در راستای حمایت از زوج های جوان  مبلغ ۶۵۹ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه ازدواج   به۱۳۱۸ نفر از متقاضیان پرداخت شده است.

وی با اشاره به پرداخت تسهیلات قرض الحسنه تبصره ۱۶ خود اشتغال زایی در استان گفت: در راستای حمایت از مشمولین بند ب تبصره ۱۶ سازمان بهزیستی  از ابتدای ابلاغ این اعتبار تا پایان مرداد ماه سالجاری۶۲  فقره تسهیلات به مبلغ ۲۱ میلیارد ریال به افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره)پرداخت شده است.

مدیر ستادی شعب بانک کشاورزی استان تهران با اشاره به طرح تمدید بدهی و امهال تسهیلات تصریح کرد: از ابتدای ابلاغ این اعتبار تا کنون براساس مفاد بند «ل» تبصره ۱۶ قانون بودجه (بخشودگی سود و جرایم تسهیلات زیر یک میلیارد ریال) تعداد۶۱ فقره پرونده  به مبلغ۳۶ میلیارد ریال از این مصوبه بهره مند شده اند .

وی با اشاره به  بند «خ» ماده ۳۳ قانون برنامه ششم توسعه کشور عنوان کرد: در این راستا تعداد۱۱۰۵  فقره پرونده تسهیلات  از این مصوبه استفاده کردند و بیش از۷۴۸ میلیارد ریال از بخشودگی سود تخصیصی  بهره مند شدند .

معماریان  با اشاره به اهمیت بیمه محصولات کشاورزی استان یادآور شد: در سال زراعی ۹۸-۹۹ تا پایان مرداد ماه سالجاری  شعب بانک کشاورزی استان تهران تعداد  ۵۱۵۸   بیمه نامه توسط نمایندگی های بیمه کشاورزی استان تهران صادر شده که بیمه نامه های صادر شده شامل ۱۱۸۶۶۰ راس انواع دام ،  ۹,۴۳۹,۶۴۰  قطعه طیور ،    ۴۷۳۰   هکتار انواع محصولات باغی ،   ۲۸۸۹۹  هکتار محصولات زراعی و ۸۱۵۶۸  هکتارمراتع و منابع طبیعی که  تحت پوشش بیمه کشاورزی قرار گرفت .

وی افزود: مجموع رقم حاصل از فروش بیمه نامه ها تا پایان مرداد ماه سالجاری مبلغ   ۲۱۰   میلیارد ریال و ۲۵۲ میلیارد ریال غرامت انواع محصولات کشاورزی در زیر بخش های دام ، زراعت و باغ پرداخت شده است .

مدیر شعب بانک کشاورزی استان تهران در پایان اشاره نمود: با توجه به اینکه یکی از رسالت های این سازمان جمع آوری منابع مردمی و سرمایه گذاری آن در بخش کشاورزی در قالب اعطای تسهیلات به فعالان و تولید کنندگان بخش کشاورزی است لذا بانک کشاورزی به عنوان تامین کننده مالی بخش کشاورزی به دنبال اجرای طرح های زیربنایی،  توسعه پایدار، اشتغال زایی  و جهش تولید می باشد و با استفاده از پتانسیل استان تهران ، مهمترین الویت های ما گلخانه ها ، مکانیزاسیون ، توسعه صنایع تبدیلی غذایی ،گیاهان دارویی و شیلات خواهد بود .

 

انتهای پیام/*