فرماندار شهرستان ری گفت: خبرنگارانی که دلسوزانه پیگیر امور مردم باشند، در توسعه شهرستان تأثیرگذار هستند.

به گزارش افق خبر، حسین توکلی معاون استاندار تهران و فرماندار ویژه شهرستان ری در دیدار با اصحاب رسانه که ظهر امروز به مناسبت روز خبرنگار در محل فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: خبرنگارانی که دلسوزانه و در راستای اخلاق مداری قلم می زنند، در توسعه شهرستان تاثیرگذار هستند.

وی با اشاره به فراز و نشیب های خبرنگاری و حوزه رسانه گفت: حضور پررنگ خبرنگاران در شهرستان ری که در زمینه های مختلف فضای مجازی، نشریات مکتوب و خبرگزاری ها فعالیت می کنند، پتانسیل خوبی برای ارتقای ظرفیت های ری است لذا باید تلاش کنیم با انتقادهای سازنده و اطلاع رسانی صحیح امید و آرامش را در جامعه افزایش دهیم.

معاون استاندار تهران در ادامه بیان کرد: شهرستان ری با ۲هزار و ۲۰۰ کیلومتر مربع وسعت، در همه حوزه ها پیشران اقتصادی استان تهران است که با وجود ۱۷ لکه صنعتی و شهرک های صنعتی و صنفی متعدد ظرفیت های اقتصادی خوبی دارد.

وی ادامه داد: به نابه به دلایل مختلف از جمله وجود اراضی مستعد و نزدیکی به پایتخت، سرمایه گذاران استان تهران برای کار خود شهرستان ری را انتخاب می کنند و این موضوع مسؤولیت ما را روز به روز بیشتر می کند.

توکلی با اشاره به آلودگی هوای شهرری که به خاطر بارگذاری های سالهای گذشته اتفاق افتاده است، گفت: اولویت ما رعایت اصول زیست محیطی و ساماندهی صنایع مزاحم است و اگر بخواهیم صنایع جدیدی در شهرری ایجاد کنیم ابتدا باید به مسائل محیط زیستی آن توجه کنیم که طی طی ماه های اخیر اتفاق خوبی در این حوزه داشتیم و برای این منظور دستگاه های برخط کنترل آلودگی در شهرک انرژی که شامل چند شرکت نفتی است، نصب کردیم.

وی دررابطه با مصوبه مجموعه ویژه اقتصادی ری تصریح کرد: طبق مصوبه صورت گرفته ۲هزار هکتار زمین در کنار شهر فرودگاهی حضرت امام خمینی(ره) به عنوان مجموعه ویژه اقتصادی ری احداث می شود که امورات اجرایی آن توسط ستاد اجرایی فرمان امام(ره) انجام می شود و هم اکنون بیش از ۵۰۰ نفر برای احداث این مجموعه در حال فعالیت هستند.

فرماندار ویژه شهرستان ری اضافه کرد: مجموعه ویژه اقتصادی برای توسعه ری در آینده بسیار تاثیرگذار است و سرمایه گذاران می توانند بدون پرداخت عوارض و با استفاده از کارگران ایرانی در این مجموعه به تولید و فعالیت بپردازند.

توکلی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در دوران کرونایی گفت: رزمایش کمک مومنانه با مشارکت همه نهادها به خوبی در سطح شهرستان انجام شد و توزیع یک میلیون بسته معیشتی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی(ره) نیز از جوار حرم حضرت عبدالعظیم(ع) آغاز شد.

وی ادامه داد: اقدامات خوبی در تجهیز بیمارستان های شهرری صورت گرفت و در این زمینه ۶۰ تخت جدید اضافه شد، ۱۳ دستگاه ونتیلاتور خریداری شد و ۱۵ تخت جراحی نیز برای بستری بیماران تجهیز می شود.

معاون استاندار تهران با اشاره به موقعیت شهرستان ری اذعان کرد: غربالگری مسافران ورودی و خروجی در فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره)، انجام تست کرونا از ۸هزار معتاد متجاهر، مدیریت زندان هایی که در ری واقع شده است، نظارت بر وضعیت آسایشگاه کهریزک و سایر موارد که به دلیل موقعیت شهرستان ری برعهده این شهرستان می باشد، با تلاش مضاعف در حال انجام است لذا باید انتقادها و اطلاع رسانی ها به نحوی باشد که جایگاه قبله تهران را زیر سوال نبریم.

توکلی تاکید کرد: در راستای تحقق جهش تولید اقدامات خوبی صورت گرفته و باید تلاش کنیم از ظرفیت های تولیدی و اقتصادی شهرستان بیشترین بازدهی را برای بحث معیشت مردم داشته باشیم.

وی تصریح کرد: استاندار تهران باتوجه به ظرفیت های ری که در سطح استان و کشور پتانسیل بالایی دارد، دستور داده است رؤسای ادارات شهرستان ری سمت معاون مدیرکل را داشته باشند که بسیار موضوع مهم و تاثیرگذاری است و می تواند در پیشبرد اهداف شهرستان نقش بسزایی ایفا کند.

فرماندار ویژه شهرستان ری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ظرفیت تاریخی ری بیان کرد: به دنبال این هستیم که اعتبار ویژه ای در بودجه برای احیای آثار تاریخی ری در نظر گرفته شود تا بتوانیم با آثار باستانی متعددی که در سطح شهرستان داریم گامی برای توسعه گردشگری برداریم.

توکلی ادامه داد: ادغام آب وفاضلاب شهری و روستایی اتفاق خوبی بود که به واسطه آن طی روزهای آینده حدود ۱۵ روستا در سطح شهرستان به آب شرب تهران متصل می شوند و همچنین برای روستاهای گلحصار، قمصر، درسن آباد و عظیم آباد نیز خط انتقال آب با هزینه ۱۹میلیارد تومان وصل می شود.

وی در پایان با اشاره به اینکه سال آخر دولت است خاطرنشان کرد: تا لحظه آخر که مسؤولیت داریم پای کار هستیم و به عنوان خادم مردم تا روز آخر برای رضایت مردم از هیچ تلاش و کوششی کوتاهی نمی کنیم.

انتهای پیام/