کاندیدای شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در تهران گفت: شورای ائتلاف ‌تلاش می‌کند تا ۱۰ طرح تحولی در حوزه اقتصاد ارائه دهد که به‌محض اینکه انتخابات پایان یابد و آماده ورود به مجلس شوند از این ۱۰ طرح برای بهبود معیشت مردم استفاده می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری از ری، سیدعلی یزدی‌خواه در نشست با خبرنگاران و اصحاب رسانه که به‌میزبانی خبرگزاری تسنیم برگزار شد، اظهار داشت: وظیفه تمام کسانی که نقش مرجعیت برای مردم دارند، کمک به نمایش خیره‌کننده از اقتدار، قدرت نظام و ملت است که با افزایش نرخ مشارکت در انتخابات پیش‌ِرو محقق می‌شود.

وی با بیان اینکه “علت حضورم در انتخابات در مقوله نخست موضوعات اقتصادی است” افزود: در تیم اقتصادی نیروهای شورای ائتلاف انقلاب اسلامی ۷ اقتصاددان هستند که با کمک ۳۰ نفر از افراد همراه خود که از اقتصاددانان برجسته کشورند در حوزه‌های مختلف مالی، مالیاتی، اقتصادی، تجارت دیجیتال، قدرت تعاملات منطقه‌ای، کاهش فاصله بین اقشار جامعه و غیره تلاش می‌کنند.

کاندیدای شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی در ادامه گفت: شورای ائتلاف انقلاب اسلامی تلاش می‌کند تا ۱۰ طرح تحولی در حوزه اقتصاد ارائه دهد که به‌محض اینکه انتخابات پایان یابد و آماده ورود به مجلس شوند از این ۱۰ طرح برای بهبود معیشت مردم استفاده می‌شود.

یزدی‌خواه تصریح کرد: نقش بانک‌ها در توسعه همه‌جانبه کشور که در حال حاضر محدود به بنگاه‌داری و خرید و فروش ملک است باعث گرانی و افزایش قیمت‌ها می‌شود، بنابراین باید نقش بانک‌ها در حوزه اقتصاد محدود و تعریف شود و در راستای توسعه متوازن و حمایت از بخش تولید و تأمین نقدینگی صنایع و بخش‌های لازمه فعال شود.

کسری بودجه دولت‌ها از محل افزایش درآمد گروه‌های متمول اقتصادی تأمین شود

وی ادامه داد: یکی از موضوعات اساسی که به‌دنبال آن هستیم موضوع مالیات و پایه‌های مالیاتی کشور است، در حال حاضر مالیات حقوق کارمندان، کارگران، اقشار ضعیف و متوسط جامعه پیش از دریافت حقوق کاسته می‌شود و معافیت‌های مالیاتی در سال‌های گذشته بهبود یافته است اما در حال حاضر معیشت برای خانوارها بسیار سخت شده است.

کاندیدای شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی بیان کرد: دولت‌ها هرگاه دچار کسری بودجه می‌شوند از محل گران کردن حامل‌های انرژی یا استقراض از بانک مرکزی اقدام به تأمین کسری بودجه می‌کنند، اما در این طرح گروه اقتصادی بحث کسری بودجه دولت‌ها از محل افزایش درآمد گروه‌های متمول اقتصادی کشور تأمین می‌شود.

یزدی‌خواه با تصریح به اینکه “ما معتقدیم که توازن مالیاتی بین اقشار مختلف جامعه برقرار نیست” افزود: با اعلام اموال تعهد دادیم که اگر وارد مجلس شدیم عضو هیچ هیئت مدیره‌ای نخواهیم شد، سفرهای خارجی خارج از چارچوب نداریم، از رانت و امتیازات ویژه استفاده نمی‌کنیم و با مقوله مسائل مالی شفافی روبه‌رو هستیم.

اقتصاد دیجیتال راه برون‌رفت کشور از تحریم‌های جهانی است

وی تصریح کرد: اقتصاد دیجیتال که یکی از اقتصادهای نوظهور در عرصه بین‌المللی است، می‌تواند کشور را از تحریم‌ها و محدودیت‌های استکبار جهانی رها کند.

کاندیدای شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی ادامه داد: در سهم بازار ۱۲۰۰ میلیارد دلاری منطقه در تعاملات اقتصادی سهم جمهوری اسلامی با توجه به اینکه قدرت برتر منطقه در حوزه نظامی و مقاومت است، ۲ درصد و معادل ۲۴ میلیارد دلار است که در صورت دو برابر شدن آن، کشور از بحث فروش نفت، فرآورده‌های نفتی و سایر تحریم‌ها رهایی پیدا می‌کند و در نهایت باعث بهبود وضعیت معیشت مردم می‌شود.

یزدی‌خواه تأکید کرد: در حال حاضر به قانون رفع تعارض منافع نیاز داریم و نباید کسی که قانون تصویب می‌کند در سود حاصله از اجرای قانون شریک باشد، قانون که تصویب می‌شود نباید به‌گونه‌ای باشد که از رانت اطلاعاتی و غیراطلاعاتی این مصوبه استفاده و اموالی را گردآوری کند.

اجرای سند تحول در نظام آموزشی کشور باید به‌صورت الزامی اجرایی شود

وی در ادامه با اشاره به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش گفت: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش که در شورای‌عالی انقلاب فرهنگی و شورای‌عالی آموزش و پرورش تصویب شده است باید مبنای کار باشد، اما متأسفانه اول سند ۲۰۲۰ اجرایی شد و سپس تکذیب شد و در حال حاضر بخش‌هایی از آسیب‌های اجرای این سند در مدارس مشهود است.

کاندیدای شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی ابراز کرد: سندی که باید به‌صورت الزامی در آموزش و پرورش اجرایی شود سند تحول در نظام آموزشی کشور است که در حوزه‌های مختلف تربیت، تربیت نیروی انسانی، آموزش، مسائل معیشتی، موضوع ارزیابی خروجی‌های آموزش و پرورش، نظام معلمین و غیره باید اجرایی شود تا شاهد بهبود معیشت معلمان و آموزش و پرورش باشیم.

یزدی‌خواه اضافه کرد: این سند می‌تواند با تغییر نسبت تحصیل دانش‌آموزان در رشته‌های مختلف تحولی در نظام آموزشی اجرایی، اداری، معیشت و اشتغال ایجاد کند.

مردم ری باید از سهم بیشتری در کرسی‌های مجلس برخوردار باشند

وی سپس درباره سهم شهر ری در انتخابات تهران یادآور شد: براساس آمار مشارکت‌های پیشین مردم شهرستان ری در انتخابات، کل آراء مأخوذه شهرستان ری ۳۵۰ هزار نفر بوده که تقریباً ۱۰ درصد کل آراء مأخوذه استان تهران است.

کاندیدای شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی تأکید کرد: ۱۰ درصد آراء مربوط به ۳۰ نماینده از ری بوده که بدین ترتیب مردم ری به‌دلیل مشارکت بیشتر نسبت به سایر مناطق باید از سهم بیشتری در کرسی‌های مجلس برخوردار باشند.

یزدی‌خواه در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به ظرفیت‌های متعدد شهرستان ری و مشکلات و معضلات موجود، باید با پیگیری‌های مداوم در راستای رفع و حل این مشکلات بکوشیم.

 

 

انتهای پیام/*