حافظان کل قرآن کریم که در سال جاری موفق به حفظ کل قرآن شدند تجلیل شدند.

به گزارش افق خبر، عباس سلیمی معاون فرهنگی آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) در آیین تجلیل از حافظان قرآنی این آستان اظهار کرد: قرآن منشور بی بدیل وحی، کتاب سعادت و سند هویت ما و قانون اساسی انقلاب اسلامی است که باید در راس امور قرار داشته باشد.
وی گفت: مرکز آموزش قرآن آستان از سال ۱۳۶۹ فعالیت خود را آغاز کرده و با تعداد ۱۰ پرسنل، تعلیم و تعلم قرآن را به عنوان اساسی ترین کار آستان در دستور کار دارد.
سلیمی با بیان اینکه از سال ۶۹ تاکنون ۸۰ هزار نفر در این مرکز قرآن آموخته اند، افزود: یکصد نفر از اساتید قرآنی در این مرکز در زمینه های روخوانی، روانخوانی، قرائت، صوت و لحن، مفاهیم، سبک زندگی و تربیت قرآنی مشغول خدمت هستند.
معاون فرهنگی آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) با بیان اینکه با بقاع متبرکه و سایر مراکز قرآنی نیز تفاهمنامه همکاری انعقاد کرده ایم، گفت: اکنون ۴۰ هزار نفر به عنوان حافظ اجزا مختلف قرآن تحت آموزش هستند.
وی بیان کرد: ۲۶ نفر از حافظان در طول سال تحفیظی گذشته موفق به حفظ کل قرآن کریم شدند که امروز تجلیل می شوند و مجموع حافظان کل این مرکز به ۲۸۰ نفر می رسد.
سلیمی با اشاره به اینکه کم سن ترین حافظ قرآنی ۱۰ ساله بوده و بیشتر آنها نوجوان هستند، خاطرنشان کرد: هشت نفر از حافظان نیز میانسال هستند و هر کدام از این حفاظ نه تنها حافظ خوبی هستند بلکه به عنوان مبلغ و خطیب توانمندی می توانند مفاهیم قرآن را تبلیغ کنند.

انتهای پیام/*