معاون دانش و پژوهش سپاه سیدالشهدا(ع) گفت: اولین همایش علمی و جشنواره فرهنگی، هنری و رسانه ای با موضوع «الگوی تحقق محله اسلامی مسجد محور» سی‌ام دی ماه برگزار می‌شود.

وحید حسن پور معاون دانش و پژوهش سپاه حضرت سیدالشهدا(ع) استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار افق خبر، اظهار داشت: فراخوان مقاله علمی با موضوع «الگوی تحقق محله اسلامی مسجد محور» با تاکید بر نقش سپاه استان تهران آغاز شد.

وی با بیان اینکه این همایش برای اولین بار توسط معاونت دانش و پژوهش سپاه برگزار می‌شود، گفت: از علاقمندان در حوزه مقاله نویسی، مستند ۱۰۰ ثانیه و شبکه اجتماعی تقاضا می‌شود آثار خود را در بازه زمانی اعلام شده، به دبیرخانه همایش ارسال کنند.

حسن پور تصریح کرد: اولین  همایش «الگوی تحقق محله اسلامی مسجد محور» سی‌ام دی ماه سال جاری در سطح استان تهران برگزار خواهد شد و علاقمندان می‌توانند آثار خود را تا سی‌ام آذر ماه به دبیرخانه همایش به نشانی شهرری خیابان امام حسین(ع) معاونت دانش و پژوهش سپاه سیدالشهدا(ع) ارسال کنند.

معاون دانش و پژوهش سپاه سیدالشهدا(ع) با بیان اینکه بخش ارائه مقالات هشت هدف و محور مشخص دارد، گفت: «هویت و ماهیت محله اسلامی مبتنی بر آیات و روایات و دیدگاه های امامین انقلاب اسلامی» و «نقش و جایگاه خانواده، مسجد، بسیج و مدرسه در جامعه پردازی با هدف دست یابی به محله اسلامی» از مهمترین محورهای همایش هستند.

وی ادامه داد: «نقش، جایگاه و راهکارهای مشارکت اقشار مختلف مردم در مدیریت پایا و پویا جهت رفع نیازها و جل مشکلات اساسی محله»، «شیوه های شناخت ظرفیت های محلات و راهکارها و شیوه های مطالبه گری مردمی موفق با رویکرد حل مسائل و رفع نیاز محلات» و «بررسی و ارائه مدل ها و شیوه های مطالبه گری مردمی موفق با رویکرد حل مسائل و رفع نیاز محلات» از دیگر محورهای این همایش در بخش مقالات است.

«شیوه های موفق کارآفرینی مبتنی بر ظرفیت های تولیدی در محله ها»، «راهکارهای موفق ارتقاء امنیت مردمی محلات در افق محله مردم پایه» و «مدل ها و راهکارهای هم‌افزایی و همدلی مردم محل با هدف شبکه سازی، انسجام و ارتباط موثر مردم و مسئولین» از دیگر مومضوعاتی بود که حسن پور در تبیین محورهای ارائه مقالات همایش اشاره کرد.

وی با بیان اینکه مستند ۱۰۰ثانیه نیز دارای سه محور است، تشریح کرد: «تهیه مستند ۱۰۰ ثانیه ای از نیاز یک محله و مطالبه گری از مسئولین»، «تهیه مستند ۱۰۰ از نقش مسجد در برطرف کردن نیازهای محله اسلامی» و «تهیه مستند ۱۰۰ثانیه از مشارکت و مطالبه مردمی موثر تا حصول نتیجه» از موضوعات بخش مستند هستند.

معاون دانش و پژوهش سپاه سیدالشهدا(ع) موضوعات فضای سایبری را دو مورد عنوان کرد و افزود: «ایجاد موج رسانه ای و شبکه سازی در محله با مطالبه گری در فضای مجازی» و «راه اندازی کانال و گروه موثر در محله با تاکید بر ترویج سبک زندگی اسلامی ایرانی» از محورهای بخش شبکه های اجتماعی هستند.

انتهای پیام/