نماینده مردم تهران در مجلس گفت: بیشتر وزرا و مسؤولان برای دادن پست های مدیریتی به زنان سخت گیری می کنند.

به گزارش افق خبر، فاطمه ذوالقدر نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، پردیس و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی در همایش «ارتقاء مشارکت پذیری زنان در اجتماع» که در فرهنگسرای ولای شهرری برگزار شد، اظهار داشت: زنان نقش مهمی در توسعه جامعه دارند و باید مشارکت زنان را ارتقا دهیم.

ذوالقدر با اشاره به فرمایشات حضرت امام خمینی(ره) که فرمودند زنان باید در مقدرات کشور مشارکت داشته باشند، گفت:  رهبر معظم انقلاب همواره تاکید می کنند که زنان باید دوشادوش مردان در جامعه حضور داشته باشند و در رونق تولید و مشارکت های اجتماعی و سیاسی حضور داشته باشند.

وی با تاکید براینکه نقش زنان درجامعه باید پررنگ شود، افزود: موانع حضور زنان در فعالیت های اجتماعی باید بررسی و آسیب شناسی شود؛ این موانع می تواند مسائل فرهنگی و آموزشی باشد که به دلیل ناکافی بودن آموزش و فرهنگ های سنتی ترجیح می دهند زن در خانه باشد.

ذوالقدر بیان کرد: فرهنگ ها باید تغییر پیدا کند چراکه وقتی مقام معظم رهبری شعار سال را رونق تولید نامگذاری کرده اند این امر چطور محقق می شود اگر قرار باشد ۵۰ درصد جامعه مشارکت نداشته باشند.

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: البته هیچ اجباری نیست که همه زنان در امور جامعه مشارکت داشته باشند، ممکن است تعدادی از زنان بخواهند در خانه باشند که این موضوع را نکوهش نمی کنیم اما برای اینکه به جامعه ایده آل برسیم بایستی سطح آموزش زنان را بالا ببریم که در مورد حضورشان در احراز پست های مدیریتی هم حمایت کنیم.

وی با تاکید براینکه زنان باید بتوانند هم‌سطح با مردان آموزش ببینند، افزود: وقتی وزرا برای اخذ رای اعتماد به مجلس می آیند، تعهد می گیریم که در بخش های مختلف از جمله پست های معاونت، از ظرفیت زنان استفاده کنند اما هنگام احراز پست ها اظهار می کنند که زنان مراحل پست های مدیریتی را طی نکرده اند. مگر شما اجازه دادید که مراحل طی شود؟

وی با اشاره به حضور ۱۷ زن در فراکسیون زنان مجلس تصریح کرد: گام های خوبی در جهت کارآفرینی و تسهیلات برای اشتغالزایی زنان برداشته شده است و توانمندی های زنان در سامانه ای در معاونت امور زنان ثبت می شود، در کل اقدامات خوبی صورت گرفته اما هنوز با ایده آل فاصله داریم.

شهرری باید قطب گردشگری شود

ذوالقدر در ادامه به معضلات شهرستان ری ازجمله آرادکوه اشاره کرد و گفت: لیاقت ری این نیست که چنین معضلاتی داشته باشد بلکه شهرری که مهد تمدن است باید به قطب گردشگری تبدیل شود.

وی با تاکید بر اینکه ظرفیت های گردشگری شهرری باید مورد توجه ویژه قرار بگیرد، عنوان کرد: طرح خوبی برای گردشگری ری توسط آقای جهانگیری کلید خورده و در حال اجرا است.

انتهای پیام/