پیکر مطهر شهید سرهنگ سعید ادیبی یادگار دوران دفاع مقدس صبح امروز از مقابل ستاد فرماندهی سپاه حضرت سیدالشهدا(ع) استان تهران تشییع شد.

به گزارش افق خبر، آیین باشکوه تشییع پیکر پاک و مطهر سرهنگ سعید ادیبی فرمانده سابق ناحیه مقاومت بسیج حضرت عبدالعظیم(ع) ری با حضور گسترده خانواده‌های شهدا، جانبازان، آزادگان، فرماندهان، بسیجیان و پاسداران سپاه حضرت سیدالشهدا(ع) استان تهران و مردم شهیدپرور شهرری برگزار شد.

پیکر پاک پاسدار شهید سرهنگ سعید ادیبی از مقابل ستاد فرماندهی سپاه حضرت سیدالشهدا(ع) واقع در بلوار امام حسین(ع) تا مقبره شهدای گمنام در میدان نماز شهرری بر دوش همرزمانش تشییع شد.

پیکر این یادگار دوران دفاع مقدس پس از تشییع برای خاکسپاری به بهشت زهرا(س) منتقل شد و در قطعه صالحین در جوار همرزمان شهیدش آرام گرفت.

خدمات سرهنگ ادیبی همیشه ماندگار است

سردار حسن حسن زاده فرمانده سپاه حضرت سیدالشهدا(ع) استان تهران در حاشیه این مراسم در گفت‌وگو با خبرنگار افق خبر،اظهار داشت: سرهنگ ادیبی همواره به عنوان یکی از الگو و اسوه های مقاومت بود که دو روز پیش به واسطه عوارضی که از زمان جنگ به همراه داشت از نگاه ما به شهادت رسید.

وی با اشاره به ویژگی های جهادی سرهنگ ادیبی گفت: ایشان از نظر ما از سرداران سرافراز سپاه بود که عمر جوانی خود را به طور کامل در جبهه های حق علیه باطل گذرانده است.

حسن زاده افزود: سرهنگ ادیبی از کسانی بود که بعد از اتمام جنگ به هیچ عنوان از فضاهای بسیج، سپاه و صحنه های جهادی فاصله نگرفت و هر زمان که در سپاه حضرت سیدالشهدا(ع) کارهای میدانی داشتیم ایشان پیشقدم بود.

فرمانده سپاه حضرت سیدالشهدا(ع) استان تهران تصریح کرد: در زلزله های لوشان، بم و شهرهای خدمت رسان بود و در اواخر نیز در زلزله کرمانشاه فرمانده یکی از قرارگاه های خدمات رسانی بود.

وی ادامه داد: شهید ادیبی همواره مسئولیت های اجرایی سنگینی داشت و درکنارش شخصیتی بسیار متقاعد، مومن، معتقد، دلسوز و بسیار بااخلاص بود که مدت زیادی از عمرش را در فضای جهادی و انقلابی سپری کرد.

حسن زاده گفت: آقای ادیب در زمان حیاتش از نظر ما و همرزمان دیگرش شهید زنده بود و خدماتش همیشه ماندگار است و امروز شاهد حضور خیل عظیمی از عاشقان ولایت و شهادت در مراسم تشییع ایشان هستیم.

سرهنگ ادیبی در کارهای جهادی پیشقدم بود

سرهنگ فخاری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج حضرت عبدالعظیم(ع) ری نیز در ادامه این مراسم در گفت‌وگو با خبرنگار افق خبر،اظهار داشت: سرهنگ ادیبی به علت عارضه شیمیایی که از زمان جنگ در بدنش وجود داشت و در بستر بیماری بود پس از ماه ها رنج و مشقت و دست و پنجه نرم کردن با بیماری در شامگاه شنبه دوم شهریور ماه به یاران شهیدش پیوست.

وی گفت: سرهنگ ادیبی حدود ۱۴ماه فرمانده ناحیه مقاومت بسیج حضرت عبدالعظیم(ع) ری بود و به علت بیماری که داشتند توفیق نداشتیم تا بیشتر از این در خدمت ایشان باشیم.

فخاری تصریح کرد: سن خدمتی سرهنگ ادیبی به سن بازنشستگی رسیده بود اما با موافقت فرمانده کل سپاه درخصوص استفاده از ظرفیت ها و توانمدی های این رزمنده جهادی، ایشان با تعویق بازنشستگی به خدمت ادامه می داد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج حضرت عبدالعظیم(ع) ری با اشاره به ویژگی های اخلاقی سرهنگ ادیبی بیان کرد:  بسیار منظم، متواضع، با روحیه امید و جهادی و انقلابی بود هر جا صحبت از کار جهادی و ماموریت های سخت بود ایشان پیشقدم بود.

وی اضافه کرد: در مناطق زلزله زده کرمانشاه و پلدختر از فرماندهان قرارگاه های خدمات رسانی بود و همچنین در ایام اربعین به عنوان نماینده سپاه تهران در سامرا در امر امنیت و موکب داری خدمت می کرد.

فخاری درخصوص مراسم یادبود سرهنگ ادیبی گفت: مراسم سومین روز درگذشت روز پنج‌شنبه هفتم شهریورماه از ساعت ۱۶ تا ۱۷و۳۰ دقیقه در حسینیه حضرت زهرا(س)، تیپ حضرت زهرا(س) واقع در میدان حر، خیابان کمالی، خیابان کاشان و همچنین مراسم هفتمین روز درگذشت آن مرحوم روز یکشنبه دهم شهریورماه از ساعت ۸ تا ۹و۳۰ دقیقه صبح در حسینیه فاطمه زهرا(س) سپاه حضرت سیدالشهدا(ع) استان تهران واقع در شهرری، خیابان امام حسین(ع) برگزار خواهد شد.

خدمت به انقلاب تا واپسین روزهای زندگی

به گزارش افق خبر، سرهنگ سعید ادیبی جانباز شیمیایی هشت سال دوران دفاع مقدس، در ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ و در روزهای آخر خدمت جهادی و عاشقانه‌اش به فرماندهی سپاه ناحیه حضرت عبدالعظیم(ع) ری منصوب شد درحالی‌که پیش از آن معاون اجرایی و فرمانده قرارگاه سازندگی سپاه حضرت سیدالشهدا(ع) استان تهران بود و حضور در کنار زلزله‌زدگان کرمانشاه و فرماندهی در سازندگی این مناطق نیز از آخرین میراث‌های ارزشمند و ماندگار این فرمانده دلاور شد.

سرهنگ سعید ادیبی پس از ۱۴ماه خدمت در ناحیه مقاومت بسیج ری در خردادماه امسال به علت شدت بیماری از جمع یاران خود در ناحیه حضرت عبدالعظیم(ع) جدا شد و دو روز پیش بعد از سال‌ها تحمل درد عارضه شیمیایی به خیل یاران شهیدش پیوست.

سرهنگ سعید ادیبی در سال ۱۳۶۲ در عملیات خیبر بر اثر حمله شیمیایی رژیم بعث عراق، به درجه جانبازی رسید و بعد از تحمل ۳۶ سال رنج جانبازی شامگاه شنبه دوم شهریور ماه دار فانی را وداع گفت.

انتهای پیام/