شهردار منطقه ۲۰ تهران با بیان اینکه بانوان در راستای ارتقای فرهنگ شهروندی تاثیرگذار هستند، گفت: برنامه ای هم تراز با مراسم دوچرخه سواری خبرنگاران، برای بانوان برگزار می کنیم.

به گزارش افق خبر، فرهاد افشار شهردار منطقه۲۰ تهران با تبریک به مناسبت روز خبرنگار اظهار داشت: خبرنگاران پیشگامان آگاهی بخش در جامعه هستند و بانوان رسانه ای ما به‌عنوان نماینده ناظر بر مردم همواره مسیر حقیقی و سالم را پیش گرفتند. چنانچه اصلاحات کاری ما مدیران را هم در دست گرفته و در راستای پیشرفت توسعه ثبت قدم می کنند.

افشار با اشاره به نقش بانوان در رشد توسعه و رفع موانع شهرری، اذعان کرد: یکی‌از مباحثی که امروزه در مجموعه شهرداری ها مطرح شده، بحث مدیریت شهری همراه با مشارکت های مردمی است و نقش زنان به‌عنوان مولفه ای برجسته از این مدیریت بشمار می رود که در صورت همراهی می تواند نقطه تاثیر گذار این مهم باشد.

شهردار منطقه ۲۰ افزود: در گذشته هم می توانیم به مصوبات ریو در سال ۱۹۹۲ اشاره کنیم که بالای ۱۵۰ کشور در این کنفرانس حضور داشتند و مصوبات را به تصویب رساندند. از مهم ترین بند این مصوبات این بود، اگر برای رشد و توسعه پایدار بخواهیم مثمر ثمر واقع شویم باید زنان را رکن اصلی شهر قرار دهیم.

افشار با تاکید بر اینکه قسمت اعظم توسعه فرهنگ شهر نهایتا به زنان در جامعه اختصاص دارد که مدیریت شهری را پشتیبانی می کنند، گفت: زنان به‌عنوان رکن اصلی هر خانواده از تاثیرگذارترین افراد در جامعه هستند و اگر ما در راستای ارتقای فرهنگ شهروندی بتوانیم بانوان را همراه خود کنیم، قطعا این فرهنگ درخانواده ها نهادینه می شود و پس از آن است که می توانیم به اهداف مشارکت مردمی خود در سازمان برسیم.

شهردار منطقه ۲۰ در ادامه خاطر نشان کرد: دوچرخه سواری یکی از ورزش هایی است که علاوه بر تامین سلامت فردی، بسیاری از مشکلات زیست محیطی را مرتفع می کند از این رو در جوامع امروزی این ورزش را از ضروریات می دانیم.

افشار اظهار کرد: امروزه دوچرخه سواری به‌عنوان یک مد حمل و نقلی در مسیر های کوتاه استفاده می شود و تغییر در سبک جابجایی ایجاد می کند که مشکلات جسمی و حرکتی را به حداقل می رساند.

وی با اشاره به اینکه شهرداری منطقه ۲۰ به‌عنوان دستگاه سرآمد در بکارگیری بانوان است، ادامه داد: در زمینه دوچرخه سواری بانوان محدودیتی هایی در فضای عمومی داریم که ما هم تبعیت از این نگاه را لحاظ کردیم و در این راستا محل اختصاصی رینگ دو کیلومتری در خیابان ایرانیت و ضلع شرقی امامزاده ابوالحسن (ع) را به دوچرخه سواری تفریحی اختصاص دادیم.

افشار در پی مطالبه گری تعدادی از بانوان خبرنگار ری تاکید کرد: در روز گذشته به‌مناسبت گرامیداشت روز خبرنگار با همراهی اصحاب رسانه بدون حضور بانوان رسانه ای، دوچرخه سواری در طرح «سه شنبه بدون خودرو» انجام گرفت که بنده در پی این مطالبه‌گری وعده خود را برای تقدیر از این بانوان خبرنگار نهایتا تا سه روز دیگر عملی خواهم ساخت و یک برنامه ای هم تراز با طرح یاد شده برقرار خواهم کرد تا این فضا را با برنامه ریزی دقیق تری توسط مدیر روابط عمومی برای بانوان خبرنگار نیز تامین بخشیم.

انتهای پیام/